RaduSSj10
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Gasesti ce vrei, prog, musik, jocuri, filme...etc
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori)

In jos 
AutorMesaj
RaduSSJ10
Admin
Admin
RaduSSJ10


Numarul mesajelor : 484
Varsta : 34
Localizare : Tg.Neamt
Data de inscriere : 27/05/2008

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Empty
MesajSubiect: Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori)   Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) EmptySam Iun 07, 2008 11:06 pm

Cum sa faci o semnatura in Photoshop(n00b level)

Adobe Photoshop, așa cum este cunoscut astăzi, este vârful de lance al gamei de produse software pentru editare de imagini digitale, fotografii, grafică pentru tipar, video și Web de pe piață.
Cu el se pot face o gramada de lucruri,de la crearea de semnaturi pentru forum-uri pana la manipularea de fotografii si nu numai.
Acum va voi invata cum se face o semnatura(prin cea mai simpla metoda pe care o stiu),iar de aici voi ve-ti evolua in Photoshop asa cum am facut si eu .
1.Mai intai cream un obiect 400x120 (File->New..sau ctrl+n)

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Asdrl6


2.Coloram fundalul cu negru.
3.Alegem un brush(forma speciala pentru GFX care da un aspect frumos background-ului

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Asdasfyb3.th

si coloram poza dupa bunul plac.
Uitati ce am facut eu :

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Asda423fuckplmcvumamfacco7.th

4.Acum ca sa coloram ce am facut,sa arate mai misto,apasam Ctrl+U ,bifam Colorize si alegem culorile care ne plac

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Coloratqp3.th

5.Dupa ce am facut acestea,putem baga si un text.Eu am bagat "".Ca sa arate si mai bine,ii putem da niste efecte textului,dand dublu click pe layer-ul textului din dreapta si modificand niste valori pe acolo.

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Cutextzm8.th

6.Daca a-ti vrea ca semnatura sa fie si mai frumoasa,puteti adauga si un render(o poza gata decupata ).

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Renderizeua3.th

Uitati ce mi-a iesit mie :

Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori) Cemiaiesitcu9

Nota:Voi puteti sa mai adaugati unele lucruri la semnatura pe care eu le-am omis,dar am zis sa fac acest tutorial doar pentru incepatori ca de aici sa poata sa evolueze
Sus In jos
https://radussj10.forumgratuit.ro
 
Cum sa faci o semnatura(pentru incepatori)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa faci Svr in 5 min
» Cum sa faci un userbar
» [TUTORIAL] cum faci tatuaj in cs
» Cum sati faci post de radio
» NIste Programe pentru PC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RaduSSj10 :: Photoshop :: Toturiale photoshop-
Mergi direct la: